ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο

NATIONAL THEATRE - KOTOPOULI STAGE (REX)

EVENT DETAILS

National Theatre
REX THEATRE- KOTOPOULI STAGE
48 Panepistimiou str


TICKET PRICES
Wednesday & Thursday
15€ (General admission)
5€ (Second Balcony)

Friday
13€ (General admission)
5€ (Second Balcony)

Saturday & Sunday
Distinguished: 22€
A Zone: 17€
B Zone: 15€ (first balcony)
C Zone: 5€ (second balcony)

Students, Seniors
Wednesday/Thursday: 10€
Friday: 13€
Saturday/Sunday: 13€
(not at the Distinguished zone)

Families with 4 children+
10 € all days
(not at the Distinguished zone)

Unemployed
6€
- Only for Wednesday/Thursday
- Only at the theater box office

For purchasing or collecting a reduced price ticket an ID is required

ADVANCE SALES
- NATIONAL THEATRE BOX OFFICE

- TICKET SERVICES
call center: 210 7234567
online: www.ticketservices.gr
With a service fee of 7.5%

Box office: 39 Panepistimiou Str, Athens

- PUBLIC STORES

COLLECTING TICKETS
Tickets purchased online can be collected at anytime at the National Theatre's box offices.

E-TICKET
If you have a printer, you may download your tickets as a PDF file and print them.

Each Friday, Saturday and Sunday there will be surtitles in English

  • Thursday 22 February 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 23 February 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 24 February 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 25 February 2018, 19:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 28 February 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 01 March 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο no tickets available
  • Friday 02 March 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 03 March 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 04 March 2018, 19:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 07 March 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 08 March 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 09 March 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 10 March 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 11 March 2018, 19:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 14 March 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 15 March 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 16 March 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 17 March 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 18 March 2018, 19:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 21 March 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 22 March 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 23 March 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 24 March 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 25 March 2018, 19:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 28 March 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 29 March 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 30 March 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 31 March 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 01 April 2018, 19:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 11 April 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 12 April 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 13 April 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 14 April 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 15 April 2018, 19:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 18 April 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 19 April 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 20 April 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 21 April 2018, 20:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 22 April 2018, 19:00 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ, του Ευγένιου Ιονέσκο SELECT TICKETSAvailability:    
PHOTO GALLERY
EVENT INFORMATION

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ

του Ευγένιου Ιονέσκο

20 ηθοποιοί
95 Χαρακτήρες
250.000 Νεκροί....

Η πόλη είναι ήσυχη και συνηθισμένη∙ μια πόλη όμορφη που σφύζει από ζωή, με ευτυχισμένους και ανέμελους ανθρώπους που ζουν χωρίς κάτι σημαντικό να διαταράσσει την καθημερινότητά τους. Μέχρι που ένας παράξενος θίασος, αποφασίζει να «διασκεδάσει» τους θεατές του παίζοντας σΆ ένα εγκαταλελειμμένο drive in, μια άγρια φάρσα….

Ο θάνατος, ως δεξιοτέχνης καλλιτέχνης του θιάσου, προσφέρει ως θέαμα μια σειρά από μαρτυρικούς και ταυτόχρονα σκληρά κωμικούς θανάτους, αποδεκατίζοντας τον ένα μετά τον άλλο... Καθώς ο κοινωνικός ιστός καταρρέει και τα προσωπεία πέφτουν, οι  άνθρωποι ανίσχυροι, οδηγούνται σε ένα κρεσέντο τρόμου και αγωνίας. Η απειλή είναι παντού, και όσο οι ώρες προχωρούν, όλα αλλάζουν, φανερώνοντας πως κανείς δεν είναι πλέον ασφαλής…

συντελεστές παράστασης

Γεράσιμος Ευαγγελάτος
Μετάφραση - Διασκευή
Γιάννης Κακλέας
Σκηνοθεσία - Σκηνογραφία
Σάκης Μπιρμπίλης
Σκηνογραφία - Φωτισμοί
Ελένη Μανωλοπούλου
Κοστούμια
Σταύρος Γασπαράτος
Μουσική
Αγγελική Τρομπούκη
Χορογραφία
Νουρμάλα Ήστυ
Βοηθός σκηνοθέτη
Στάθης Αθανασίου
Βίντεο
Μελίνα Παιονίδου
Μουσική διδασκαλία
Πάνος Τσίγκος
Βοηθός συνθέτη
Έλλη Αποστολάκη
Βοηθός ενδυματολόγου
Αλέξανδρος Γαρνάβος
Βοηθός ενδυματολόγου
Εύα Σαραγά
Δραματολόγος παράστασης

διανομή ρόλων

Μαρία Διακοπαναγιώτου
Στέλιος Ιακωβίδης
Ιερώνυμος Καλετσάνος
Λαέρτης Μαλκότσης
Χριστίνα Μαξούρη
Λεωνή Ξεροβάσιλα
Αγορίτσα Οικονόμου
Γιώργος Παπαγεωργίου
Νικόλας Παπαγιάννης
Πασχάλης Παπαδάκης
Πάνος Παπαδόπουλος
Ευδοκία Ρουμελιώτη
Γιώργος Στάμος
Αναστασία Στυλιανίδη
Αρετή Τίλη
Έλενα Τοπαλίδου
Αγγελική Τρομπούκη
Γιωργής Τσουρής
Αλέξιος Φουσέκης
Βικτωρία Φώτα }}