ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι

ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ

EVENT DETAILS

«ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ»
Αλκμήνης 13, Κ. Πετράλωνα
τηλ. 210 3464903 - 3464002

ΑΠΟ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2018
κάθε Σάββατο 21.30
και Κυριακή: 19.30

ΤΙΜΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟΥ
12€ στο ταμείο


ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΠΡΟΠΩΛΗΣΗΣ
7€ για όλα τα εισιτήρια που
θα αγοραστούν μέχρι
τις 31 Οκτωβρίου
για τις πρώτες 8 παραστάσεις!

ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ
TICKET SERVICES

Εκδοτήριο: Πανεπιστημίου 39 (Στοά Πεσμαζόγλου)
Τηλεφωνικά: 210 7234567
Online: www.ticketservices.gr

σε ολα τα καταστήματα PUBLIC
και στο tickets.public.gr

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ
Τα εισιτήρια που αγοράζονται τηλεφωνικά ή online μπορούν να παραληφθούν οποιαδήποτε στιγμή στο εκδοτήριο της Ticket Services στην Πανεπιστημίου 39, ή την μέρα της παράστασης στο ταμείο του Θεάτρου. Για την παραλαβή αρκεί μια ταυτότητα ή πιστωτική κάρτα που χρησιμοποιήθηκε

E-TICKET

Αγοράζοντας τα εισιτήριά σας ηλεκτρονικά, αν έχετε δικό σας εκτυπωτή, μπορείτε να τα κατεβάσετε σε μορφή αρχείου PDF και να τα εκτυπώσετε. Με αυτόν τον τρόπο μπορείτε να εισέλθετε απευθείας στο χώρο της εκδήλωσης, χωρίς να περάσετε πρώτα από το ταμείο.

ΠΑΡΑΓΩΓΗ

ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΡΑΣΗΣ
ΑΦΜ: 090247054
ΔΟΥ: ΣΤ' ΑΘΗΝΩΝ
ΕΔΡΑ: ΑΛΚΜΗΝΗΣ 13, Κ. ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ

  • Saturday 10 November 2018, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 11 November 2018, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 17 November 2018, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 18 November 2018, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 24 November 2018, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 25 November 2018, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 01 December 2018, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 02 December 2018, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 08 December 2018, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 09 December 2018, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 15 December 2018, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 16 December 2018, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 22 December 2018, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 23 December 2018, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 29 December 2018, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 30 December 2018, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 05 January 2019, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 06 January 2019, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 12 January 2019, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 13 January 2019, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 19 January 2019, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 20 January 2019, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 26 January 2019, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 27 January 2019, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 02 February 2019, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 03 February 2019, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 09 February 2019, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 10 February 2019, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 16 February 2019, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 17 February 2019, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 23 February 2019, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 24 February 2019, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 02 March 2019, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 03 March 2019, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 09 March 2019, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 10 March 2019, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 16 March 2019, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 17 March 2019, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 23 March 2019, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 24 March 2019, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 30 March 2019, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 31 March 2019, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 06 April 2019, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 07 April 2019, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 13 April 2019, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 14 April 2019, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 20 April 2019, 21:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 21 April 2019, 19:30 ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΓΕΛΟΙΟΥ, του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι SELECT TICKETSAvailability:    
PHOTO GALLERY
EVENT INFORMATION

«ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ»

Θεατρική παράσταση


«Το όνειρο ενός γελοίου»
του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι

3ος χρόνος για το «Όνειρο ενός γελοίου»
του Φ. Ντοστογιέφσκι
από τις «Μορφές Έκφρασης»


Συνεχίζεται με εξαιρετική επιτυχία ο θεατρικός μονόλογος «Το Όνειρο ενός Γελοίου», του Φιοντόρ Ντοστογιέφσκι, σε ερμηνεία Θωμά Κινδύνη και σκηνοθεσία Άννας Σεβαστής Τζίμα, από τον καλλιτεχνικό οργανισμό «Μορφές Έκφρασης».

Γραμμένο το 1877, από τον μεγάλο Ρώσο δημιουργό, «Το Όνειρο ενός Γελοίου» αποτελεί ένα άκρως διαχρονικό έργο του σήμερα. Πώς ένας άνθρωπος που βρίσκεται στα πρόθυρα της αυτοκτονίας, μέσα σε μια κοινωνία που βρίσκεται στα πρόθυρα της αυτοκαταστροφής θα καταφέρει να βρει τον δρόμο του προς το φως; Από πού θα αντλήσει ενέργεια, ελπίδα και κουράγιο για να συνεχίσει να υπάρχει; Ένας άνθρωπος μόνος του αρκεί για να μετατρέψει την κόλαση σε παράδεισο;

«Το Όνειρο ενός Γελοίου» αποτελεί ένα αριστούργημα γραφής και πλοκής που οδηγεί τον θεατή βήμα-βήμα από έναν κόσμο εχθρικό για τον άνθρωπο στην άλλη πλευρά, εκεί όπου η ευτυχία γίνεται πράξη.

Η παράσταση που έχει αποσπάσει πολύ καλές κριτικές, προβάλει ένα εξαιρετικό μήνυμα στους θεατές δίνοντας τους την ευκαιρία να προβληματιστούν αλλά και να ταξιδέψουν σ' έναν κόσμο ονειρικό όπου τα όνειρα μας μπορούν να γίνουν αληθινά!

Η σκηνοθεσία και η πρωτότυπη μουσική επένδυση, απογειώνει την υποβλητική και γεμάτη δυναμισμό ερμηνεία του Θωμά Κινδύνη.

Οι παραστάσεις γίνονται κάθε Σάββατο 21.30 και Κυριακή στις 19:30.

Μετάφραση - Σκηνοθεσία: Άννα Σεβαστή Τζίμα
Διασκευή κειμένου: Θωμάς Κινδύνης
Μουσική: Κωνσταντίνος Ευαγγελίδης
Σκηνικά: Κωνσταντίνα Μαρδίκη
Φωτισμοί - Video προβολές: Παναγιώτης Λαμπής

Θέατρο Μορφές Έκφρασης
Αλκμήνης 13, Κ. Πετράλωνα
Τηλ: 2103464903, 210 3464002