Ιστορία χωρίς Ονομα

ΙΔΡΥΜΑ ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ - ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ

EVENT DETAILS
ΙΔΡΥΜΑ ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ
Πειραιώς 206, Ταύρος, Αθήνα
τηλ. 2103418550 - info@mcf.gr
(χάρτης)

ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ
Από 17 Ιανουαρίου 2020
Τετάρτη: 20.30
Πέμπτη: 20.30
Παρασκευή: 20.30
Σάββατο: 18.00 & 21.00 (*)
Κυριακή: 18.00

(*) η βραδινή παράσταση του Σαββάτου στις 21:00 θα παρουσιάζεται από τις 22/2 και μετά

ΤΙΜΕΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ
Κεντρικό τμήμα: 25€, 22€ μειωμένο
Πλαϊνα τμήματα: 20€, 17€ μειωμένο

Το μειωμένο εισιτήριο αφορά στις κατηγορίες: Μαθητικό / Φοιτητικό / Νεανικό (έως 26 χρονών) / Κάτοχοι Κάρτας Πολυτέκνων (ΑΣΠΕ) & Ευρωπαϊκής Κάρτας Νέων / Κάτοχοι Κάρτας Ανέργων (ΟΑΕΔ) / ΑμΕΑ/ Κάτοχοι Κάρτας Πολιτισμού / Κάτοχοι Κάρτας Club IFA (Γαλλικού Ινστιτούτου) / Κάτοχοι Κάρτας ΙΤΙ (ΕΚΔΙΘ) / Κάτοχοι Κάρτας Συλλόγου Διοικητικού Προσωπικού Ακαδημίας Αθηνών / Κάτοχοι Κάρτας ΟΛΜΕ / ΟΙΕΛΕ / άνω των 65 / ομάδες άνω των 10 ατόμων.


ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ

ΤΑΜΕΙΑ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ Μ.ΚΑΚΟΓΙΑΝΝΗ
- τηλ. 2103418550

TICKET SERVICES

- εκδοτήριο: Πανεπιστημίου 39, Στοά Πεσμαζόγλου
- τηλεφωνικά: 2107234567
- online: www.ticketservices.gr
η τηλεφωνική και η online αγορά περιλαμβάνει χρέωση υπηρεσίας +0,75€ ή +0,50€ ανα εισιτήριο (αναλόγως την τιμή του).

PUBLIC
- σε όλα τα καταστήματα PUBLIC
- στο tickets.public.gr

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ
Τα εισιτήρια που αγοράζονται τηλεφωνικά ή online παραλαμβάνονται την ημέρα της παράστασης με μία ταυτότητα στο ταμείο.

ΠΑΡΑΓΩΓΗ
PERFORMING ARTS
AND ENTERTAINMENT LTD
ΑΦΜ: 996974133
ΔΟΥ: ΦΑΕ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΕΔΡΑ: Κολοκοτρώνη 99, Πειραιάς, 18535

  • Friday 17 January 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 18 January 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 19 January 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 22 January 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 23 January 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 24 January 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 25 January 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 26 January 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 29 January 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 30 January 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 31 January 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 01 February 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 02 February 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 05 February 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 06 February 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 07 February 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 08 February 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 09 February 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 12 February 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 13 February 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 14 February 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 15 February 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 16 February 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 19 February 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 20 February 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 21 February 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 22 February 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 22 February 2020, 21:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 23 February 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 26 February 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 27 February 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 28 February 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 29 February 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 29 February 2020, 21:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 01 March 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 04 March 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 05 March 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 06 March 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 07 March 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 07 March 2020, 21:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 11 March 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 12 March 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 13 March 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 14 March 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 14 March 2020, 21:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 15 March 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 18 March 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 19 March 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 20 March 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 21 March 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 21 March 2020, 21:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 22 March 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 25 March 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 26 March 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 27 March 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 28 March 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 28 March 2020, 21:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 29 March 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 02 April 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 03 April 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 04 April 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 04 April 2020, 21:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 05 April 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 08 April 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 09 April 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 10 April 2020, 20:30 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 11 April 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 11 April 2020, 21:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 12 April 2020, 18:00 Ιστορία χωρίς Ονομα ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ SELECT TICKETSAvailability:    
EVENT INFORMATION

Από Παρασκευή 17 Ιανουαρίου 2020 στο Θέατρο

Το κρυφό πάθος της Πηνελόπης Δέλτα για τον Ίωνα Δραγούμη ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ: Τάσος Νούσιας, Μπέτυ Λιβανού, Μαρία Παπαφωτίου - ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ: Κώστας Γάκης

Τον θυελλώδη έρωτα του Ίωνα Δραγούμη και της Πηνελόπης Δέλτα θα μεταφέρει στη σκηνή φέτος το χειμώνα ο Κώστας Γάκης, σε μια θεατρική διασκευή του βραβευμένου με τρία βραβεία κοινού βιβλίου του Στέφανου Δάνδολου «Ιστορία χωρίς όνομα» από τις εκδόσεις «Ψυχογιός».

Τον εμβληματικό και για πολλούς αμφιλεγόμενο διπλωμάτη, λόγιο και πολιτικό Ίωνα Δραγούμη θα ενσαρκώσει επί σκηνής, ένας από τους σημαντικότερους ηθοποιούς της γενιάς του, ο Τάσος Νούσιας, ενώ η εξαιρετική Μπέτυ Λιβανού και η αποκαλυπτική Μαρία Παπαφωτίου θα μοιραστούν δύο διαφορετικές εποχές της σπουδαίας συγγραφέως και ιστορικής προσωπικότητας, Πηνελόπης Δέλτα.

Ιούνιος 1908 - Βιέννη/ Ο Ίων Δραγούμης βρίσκεται παρών στην πλέον καθοριστική απόφαση που παίρνει για τη ζωή της η Πηνελόπη Δέλτα.

Απρίλιος 1941 - Κηφισιά/ Ο Ίων Δραγούμης απών από την ζωή της Πηνελόπης Δέλτα, αλλά πιο παρών από ποτέ.

Ίων Δραγούμης και Πηνελόπη Δέλτα. Μια ψυχή χωρισμένη σε δύο σώματα. Ένας θαμμένος πόνος που δεν εκτονώθηκε ποτέ. Δύο λυγμοί που συνορεύουν. Ο έρωτας και η πατρίδα. Μια ιστορία ηδονής και οδύνης. Ο εμβληματικός διπλωμάτης και η σπουδαία συγγραφέας σε μια νοερή ζωή επιθυμίας, ονείρων, υψηλών ιδανικών, υψηλών δεσμεύσεων, υψηλών οραμάτων.

Συντελεστές:

Συγγραφέας του έργου «Ιστορία χωρίς Όνομα»: Στέφανος Δάνδολος

Θεατρική Διασκευή: Ανθή Φουντά - Κώστας Γάκης

Σκηνοθεσία: Κώστας Γάκης

Σκηνικά - Κοστούμια: Κωνσταντίνος Ζαμάνης

Φωτισμοί: Λευτέρης Παυλόπουλος

Ηair and makeup artist: ΆνναΜαρίαΠροκοπίδου

Βοηθός σκηνοθέτη: Νατάσα - Φαίη Κοσμίδου

Φωτογράφιση: Σταύρος Χαμπάκης

Promo Video: Γιώργος Γεωργόπουλος

Μουσική εκτέλεση: Μιχάλης Κωτσόγιαννης

Παίζουν:

Ίωνας Δραγούμης: Τάσος Νούσιας

Πηνελόπη Δέλτα: Μπέτυ Λιβανού

Νεαρή Πηνελόπη Δέλτα: Μαρία Παπαφωτίου

Στέφανος Δέλτα: Στάθης Μαντζώρος

Γιατρός Φρίντμαν: Αργύρης Γκαγκάνης

Γραμματέας Γιατρού: Στέλιος Γιαννακός

Μαριάνθη: Ανθή Φουντά

Μουσική εκτέλεση: Μιχάλης Κωτσόγιαννης

Διεύθυνση Παραγωγής: Κατερίνα Διακουμοπούλου

Προβολή & Επικοινωνία Παραγωγής: Ίρια Κατσαντώνη

ΠΑΡΑΓΩΓΗ: Performing arts & entertainment

Πρώτη παράσταση: Παρασκευή 17 Ιανουαρίου 2020

ΙΔΡΥΜΑ ΜΙΧΑΛΗ ΚΑΚΟΓΙΑΝΝΗ

Ημέρες & Ώρες Παραστάσεων:

Τετάρτη - Πέμπτη - Παρασκευή στις 20.30

Σάββατο και Κυριακή στις 18.00

Από το Σάββατο 22/02/2020 έως το Σάββατο 11/04/2020 & βραδινή παράσταση στις 21:00

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Κεντρικό τμήμα: 25€, 22€ μειωμένο
Πλαϊνα τμήματα: 20€, 17€ μειωμένο
(*)Το μειωμένο εισιτήριο αφορά στις κατηγορίες: Μαθητικό / Φοιτητικό / Νεανικό (έως 26 χρονών) / Κάτοχοι Κάρτας Πολυτέκνων (ΑΣΠΕ) & Ευρωπαϊκής Κάρτας Νέων / Κάτοχοι Κάρτας Ανέργων (ΟΑΕΔ) / ΑμΕΑ/ Κάτοχοι Κάρτας Πολιτισμού / Κάτοχοι Κάρτας Club IFA (Γαλλικού Ινστιτούτου) / Κάτοχοι Κάρτας ΙΤΙ (ΕΚΔΙΘ) / Κάτοχοι Κάρτας Συλλόγου Διοικητικού Προσωπικού Ακαδημίας Αθηνών / Κάτοχοι Κάρτας ΟΛΜΕ / ΟΙΕΛΕ / άνω των 65 / ομάδες άνω των 10 ατόμων.

Do we have your permission to store cookies to your browser? This way we and third parties (Google, Facebook etc) will be able to track your usage of our website for statistics and advertising reasons. You may read more on the cookies usage in our website clicking here.
Yes, I allow No, I don't