ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ

NATIONAL THEATRE - KOTOPOULI STAGE (REX)

EVENT DETAILS
ΕΘΝΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ
ΘΕΑΤΡΟ REX
ΣKHNH "ΜΑΡΙΚΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΗ"
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ 48

ΤΙΜΕΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ
Τετάρτη & Πέμπτη
18€ Διακεκριμένη
15€ Α & Β Ζώνη (Θεωρεία & A Εξώστης)
5€ Γ Ζώνη (Β Εξώστης)

Παρασκευή
18€ Διακεκριμένη
13€ Α & Β Ζώνη (Θεωρεία & A Εξώστης)
5€ Γ Ζώνη (Β Εξώστης)

Σάββατο, Κυριακή & επίσημες αργίες
25€ Διακεκριμένη (δεν περιλαμβάνει πρόγραμμα)
18€ Α Ζώνη
15€ Β Ζώνη (Θεωρεία & A Εξώστης)
5€ Γ Ζώνη (Β Εξώστης)

Φοιτητικό/Νεανικό
Πέμπτη: 10€ (εκτός διακεκριμένης)
Τις υπόλοιπες ημέρες: 13€
(εκτός διακεκριμένης και Α Ζώνης έως 10η σειρά)

Ανω των 65
Τετάρτη: 10€ (εκτός διακεκριμένης)
Τις υπόλοιπες ημέρες: 13€
(εκτός διακεκριμένης ζώνης)

Πολύτεκνοι
10 € όλες τις ημέρες
(εκτός διακεκριμένης ζώνης)

Κάρτα ανεργίας
5€
- Μόνο Τετάρτη/Πέμπτη
- Μόνο από τα ταμεία του θεάτρου

Για την αγορά και παραλαβή μειωμένου εισιτηρίου απαιτείται η επίδειξη αντίστοιχου δικαιολογητικού/κάρτας.

ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ
- ΤΑΜΕΙΑ ΕΘΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ

- TICKET SERVICES
τηλεφωνικά: 210 7234567
online: www.ticketservices.gr
Με χρέωση υπηρεσίας 7.5%

Εκδοτήριο: Πανεπιστημίου 39 (Στοά Πεσμαζόγλου)

- ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ PUBLIC
Προπωληση σε όλα τα καταστήματα PUBLIC

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ
Τα εισιτήρια που αγοράζονται τηλεφωνικά ή οnline παραλαμβάνονται με επίδειξη αστυνομικής ταυτότητας ή/και πιστωτικής κάρτας, οποιαδήποτε στιγμή από τα ταμεία του Εθνικού Θεάτρου.

E-TICKET
Αν έχετε εκτυπωτή, μετά τη συναλλαγή σας μπορείτε να κατεβάσετε τα εισιτήριά σας σε ηλεκτρονική μορφή (αρχείο PDF) και να εισέλθετε στην αίθουσα με το εκτυπωμένο εισιτήριο.

Τιμολογιακή πολιτική Εθνικού Θεάτρου 2019-2020
  • Thursday 12 December 2019, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 13 December 2019, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 14 December 2019, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 15 December 2019, 19:00 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 18 December 2019, 19:00 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 19 December 2019, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 20 December 2019, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 21 December 2019, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 22 December 2019, 19:00 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 25 December 2019, 19:00 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 26 December 2019, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 27 December 2019, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 28 December 2019, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 29 December 2019, 19:00 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 01 January 2020, 19:00 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 02 January 2020, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 03 January 2020, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 04 January 2020, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 05 January 2020, 19:00 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 08 January 2020, 19:00 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 09 January 2020, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 10 January 2020, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 11 January 2020, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 12 January 2020, 19:00 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 15 January 2020, 19:00 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 16 January 2020, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 17 January 2020, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 18 January 2020, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 19 January 2020, 19:00 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 22 January 2020, 19:00 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 23 January 2020, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 24 January 2020, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 25 January 2020, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 26 January 2020, 19:00 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 29 January 2020, 19:00 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 30 January 2020, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 31 January 2020, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 01 February 2020, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 02 February 2020, 19:00 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 05 February 2020, 19:00 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 06 February 2020, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 07 February 2020, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 08 February 2020, 20:30 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 09 February 2020, 19:00 ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΙΤΙ KOTOPOULI STAGE (REX) SELECT TICKETSAvailability:    
PHOTO GALLERY
EVENT INFORMATION

Το καινούργιο σπίτι Κάρλο Γκολντόνι

ΘΕΑΤΡΟ REX - ΣΚΗΝΗ «ΜΑΡΙΚΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΗ»

Από 22.11.2019 έως 09.02.2020

Για πρώτη φορά ανεβαίνει στο Εθνικό Θέατρο η διαχρονική, εξαιρετικά επίκαιρη κωμωδία του Κάρλο Γκολντόνι Το καινούργιο σπίτι, σε σκηνοθεσία Γιάννη Σκουρλέτη. Η κυριαρχία του χρήματος, τα ταξικά απωθημένα και η παγίδα του φαίνεσθαι είναι τα βασικά θέματα που αναδύονται μέσα από την εύστοχη κριτική του καινοτόμου Ιταλού συγγραφέα. Όπως σημειώνει ο σκηνοθέτης: «To Καινούριο σπίτι φτιάχνεται για να κατοικηθεί αλλά δεν θα κατοικηθεί ποτέ. Σ' αυτό το σπίτι-ουτοπία η επιθυμία του εγώ είναι δυνατότερη από την επιθυμία του μαζί. Οι ήρωες του Γκολντόνι, νάρκισσοι και υποκριτές έως εσχάτων, θα περιφέρουν τις άστεγες σκιές τους στην πιο τραγική κωμωδία μοναξιάς».

Οι φρεσκοπαντρεμένοι Αντζολέτο και Καικίλια ετοιμάζουν το καινούργιο τους σπίτι. Η Καικίλια είναι ιδιότροπη, αγαπά την πολυτέλεια και την κομψότητα. Ο Αντζολέτο είναι ερωτευμένος και άφραγκος, ανίκανος να αντισταθεί στις απαιτήσεις της. Μια φρενήρης κινητικότητα ζωντανεύει τον μικρόκοσμό τους αποκαλύπτοντας τα φλέγοντα ζητήματα της εποχής του Γκολντόνι.

Do we have your permission to store cookies to your browser? This way we and third parties (Google, Facebook etc) will be able to track your usage of our website for statistics and advertising reasons. You may read more on the cookies usage in our website clicking here.
Yes, I allow No, I don't