ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα

NATIONAL THEATRE - ZILLER BUILDING – «NIKOS KOURKOULOS» STAGE

EVENT DETAILS

NATIONAL THEATRE
ZILLER BUILDING
STAGE "NIKOS KOURKOULOS"
22-24 Ag.Konstantinou str, Athens

TICKET PRICES
Wednesday & Thursday
15€ (General admission)

Friday
13€ (General admission)

Saturday & Sunday
17€ (General admission)

Students, Seniors
Wednesday/Thursday: 10€
Friday: 13€
Saturday/Sunday: 13€

Families with 4 children+
10 € all days

Unemployed
6€
- Only for Wednesday/Thursday
- Only at the theater box office

For purchasing or collecting a reduced price ticket an ID is required

ADVANCE SALES
- NATIONAL THEATRE BOX OFFICE

- TICKET SERVICES
call center: 210 7234567
online: www.ticketservices.gr
With a service fee of 7.5%

Box office: 39 Panepistimiou Str, Athens

- PUBLIC STORES

COLLECTING TICKETS
Tickets purchased online can be collected at anytime at the National Theatre's box offices.

E-TICKET
If you have a printer, you may download your tickets as a PDF file and print them.

  • Thursday 29 March 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 30 March 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 31 March 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 01 April 2018, 19:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 11 April 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 12 April 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 13 April 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 14 April 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 15 April 2018, 19:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 18 April 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 19 April 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 20 April 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 21 April 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 22 April 2018, 19:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 25 April 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 26 April 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 27 April 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 28 April 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 29 April 2018, 19:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 02 May 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 03 May 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 04 May 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 05 May 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 06 May 2018, 19:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 09 May 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 10 May 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 11 May 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 12 May 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 13 May 2018, 19:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 16 May 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 17 May 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 18 May 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 19 May 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 20 May 2018, 19:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Wednesday 23 May 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Thursday 24 May 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Friday 25 May 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Saturday 26 May 2018, 21:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
  • Sunday 27 May 2018, 19:00 STAGE "NIKOS KOURKOULOS" ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ, του Ιάσονα Σίγμα SELECT TICKETSAvailability:    
EVENT INFORMATION

ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΛΑΒ

του Ιάσονα Σίγμα 

Κρατικό Βραβείο Συγγραφής Θεατρικού Έργου 2016

Συμπαραγωγή με το Δημοτικό Θέατρο Πειραιά

 

Έναρξη: 29 Μαρτίου 2018

Λήξη: 27 Μαΐου 2018

 

Το έργο που μόλις έλαβε το πρώτο Κρατικό Βραβείο Συγγραφής Θεατρικού Έργου 2016 από το Υπουργείο Πολιτισμού και Αθλητισμού έρχεται στη Σκηνή «Νίκος Κούρκουλος». Είναι το Ένας στρατιώτης που τον έλεγαν Λαβ του νέου θεατρικού συγγραφέα Ιάσονα Σίγμα.

Μια φορά κι έναν καιρό ένα παιδί που το έλεγαν Λαβ είχε παραδοθεί από τους γονείς του σΆ ένα σκληρό και ανεξήγητο καθεστώς, ώστε να μη γίνει εγκληματίας. Μεγάλωσε, λοιπόν, σΆ ένα στρατόπεδο, όπου ό,τι είναι ανθρώπινο επέσυρε την τιμωρία. ΓιΆ αυτό ο Λαβ αποφάσισε να δραπετεύσει, για να αναζητήσει ό,τι έχει στερηθεί: την αγάπη, τον έρωτα, τη χαρά, τη μουσική, την οικογένεια.

Το έργο, γραμμένο σε μία ιδιότυπη γλώσσα με δραματική ένταση, πραγματεύεται έναν παγκόσμιο πολιτικό προβληματισμό, ελίσσεται ανάμεσα σε διαφορετικά λογοτεχνικά είδη και διαθέτει έναν έντονο προσωπικό χαρακτήρα.

 

Σκηνοθεσία: Ελένη Μποζά